Aktuální informace o dění v oblasti ekologické/environmentální výchovy v Pardubickém kraji a nejen tam.
Informační server provozuje Ekocentrum PALETA.
Soutěž je určená pro žáky základních a středních škol.
Téma: Jak moderní technologie pomáhají k ochraně přírody
Forma: 1. psaný text (max. 2 A4) , pro jednotlivce
2. powerpointová prezentace (max. 30 sleidů), pro 1 - 2 žáky
3. plakát (max. 4 žáci)
Nerozhoduje rozsah práce, ale způsob zpracování a originalita. Neplatí tedy čím více, tím lépe. Práce budou hodnoceny v kategoriích podle forem zpracování a věku.
Výherce čekají zajímavé ceny věnované Pardubickým krajem.
Práce posílejte do emailu: evvopardubickykraj@email.cz nejpozději do 31. března , nezapomeňte připojit jméno, školu, věk a kontakt pro případ výhry. Do předmětu uveďte SOUTEŽ BŘEZEN.
Práce mohou poslat přímo žáci samostatně. Pokud se v jedné třídě zapojí více žáků, může práce poslat pedagog hromadně.
Text k soutěži:
3. BŘEZNA SLAVÍME SVĚTOVÝ DEN DIVOKÉ PŘÍRODY
Světový den divoké přírody je příležitostí k oslavě krásných a rozličných forem divoké přírody. Má za úkol přiblížit problematiku ohrožených druhů a úbytku jejich přirozeného prostředí. Více než 8 400 druhů volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin je totiž kriticky ohroženo, přičemž téměř 30 000 dalších je považováno za ohrožené nebo zranitelné. Vyhynutí hrozí více než milionu druhů.
Letošním tématem Světového dne je: ,,Propojování lidí a planety: Zkoumání digitálních inovací v ochraně přírody".
U příležitosti Světového dne divoké přírody 2024 zkoumáme digitální inovace a zdůrazňujeme, jak mohou technologie a služby digitální ochrany podporovat ochranu volně žijících živočichů, udržitelný a legální obchod s volně žijícími zvířaty a koexistenci člověka a volně žijících živočichů nyní i pro budoucí generace ve stále propojenějším světě. Technologické inovace usnadnily, zefektivnily a zpřesnily výzkum, komunikaci, sledování, analýzu DNA a mnoho dalších aspektů ochrany volně žijících živočichů.